Zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się dnia 2 września 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 9.00 w HALI SPORTOWO-WIDOWISKOWEJ w Kamieniu Pomorskim.

logo szkoły

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim zaprasza rodziców dzieci rozpoczynających naukę w klasie I w roku szkolnym 2019/2020, na spotkanie organizacyjno-informacyjne, które odbędzie się w dniu 4.06.2019 roku (wtorek) o godzinie 16.00 w świetlicy szkolnej (sala numer 120).
Obecność obowiązkowa

Dyrektor i...

autobus

Dnia 15 maja 2019 roku wyjechaliśmy na trzydniową wycieczkę do Poznania, Gniezna i Biskupina. W Poznaniu zwiedziliśmy Stary Rynek.

Tam przewodnik opowiedział nam historię ratusza, legendę o poznańskich koziołkach oraz opowieść o hejnale granym z czterech stron ratuszowej wieży. Na koniec odwiedziliśmy stadion Lecha Poznań. Po nocy spędzonej w...

Olimpusek

W marcu tego roku przeprowadzono w naszej szkole kolejny konkurs „Olimpusek” – sesja wiosenna.  Wzięło w nim udział 59 uczniów. Konkurs sprawdzał wiedzę uczniów z j. polskiego i matematyki na poszczególnych poziomach.

Laureatem z matematyki został uczeń klasy 1 b Bartosz Leszczyński

 

Spotkanie z pszczelarzem

14 maja 2019 roku uczniowie klas pierwszych gościli pana Krzysztofa Klamborowskiego, który jest z pszczelarzem. Pan Krzysztof opowiedział dzieciom o życiu pszczół. Dowiedziały się  one, że w ulu mieszka królowa, trutnie i robotnice. Każdy mieszkaniec ula ma swoje zadania. Dzieci mogły również obejrzeć ul, specjalną odzież, którą wykorzystuje...

9 Maja - Dzień Europy

W dniu 9 maja 2019 roku wśród uczniów klasy 8a w europejskiej aranżacji odbyła się kolejna lekcja z cyklu Dni Języków Obcych otwarta pt. „ Europa da się lubić”. Celem zajęć było uświadomienie faktu, że wszyscy jesteśmy Europejczykami i tworzymy historię UE od 1 maja 2004 roku.
Zgromadzonych uczestników przywitał w kilku językach obcych zwiastun...

Olimpus

Olimpiada Olimpus w sesji zimowej z języka angielskiego przeznaczona jest dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych i gimnazjum. Test olimpiady składa się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi. W testach z sesji zimowej tylko jedna z podanych odpowiedzi może być poprawna.

Konkurs sprawdza wiedzę uczniów w zakresie...

The Big Challenge

The Big Challenge jest konkursem międzynarodowym. Co roku bierze w nim udział ponad 640.000 uczniów z kilku krajów Europy: Polska, Niemcy, Austria, Francja, Holandia, Hiszpania oraz Szwecja. Głównym celem tego konkursu jest promowanie nauki języka angielskiego w formie zabawy pedagogiczno-edukacyjnej. Przygotowując się do tego konkursu przez cały...