Nadanie imienia Szkole Podstawowej nr 2

Nadanie imienia Szkole Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim miało miejsce 27 maja 2011r. i było efektem kilkumiesięcznych starań uczniów, rodziców i Rady Pedagogicznej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o godz. 9.00 w Katedrze św. Jana Chrzciciela. W tym szczególnym dniu uczestniczyły poczty sztandarowe sąsiednich szkół, zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice i lokalna społeczność. Główny przebieg uroczystości odbył się na hali widowiskowo-sportowej oraz na terenie szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło poświęcenie sztandaru przez proboszcza Dariusza Żarkowskiego, a następnie przedstawiciele Rady Rodziców przekazali go na ręce pani dyrektor. Sztandar został zaprojektowany przez nauczycielkę, panią Iwonę Warzbińską. Sztandar szkoły ma kształt kwadratu. Awers jest w kolorze niebieskim jak niebo nad Polską, jak błękit mórz i oceanów świata. W środkowej części umieszczone jest koło sterowe, kula ziemska z zaznaczoną trasą wyprawy naszego patrona oraz jego jacht. Wygląd sztandaru nawiązuje do podróży, które są źródłem wiedzy o mieszkańcach Ziemi, o zwyczajach i tradycjach ludzi na całym świecie. Sztandar dla społeczności szkolnej jest symbolem Polski - Narodu i Ziemi, symbolem małej ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe otoczenie. Pamiętając o jego wymowie należy okazywać mu cześć. Rewers jest biało - czerwony. Na tym tle umieszczone jest godło państwowe. Godłem jest orzeł biały z głową ozdobioną złotą koroną zwróconą w prawo. Dziób i szpony również mają złotą barwę. Rozpostarte skrzydła symbolizują dążenie do najwyższego lotu, gotowość do pokonania przeszkód i trudności. W celu utrwalenia dla potomności nazwisk, instytucji i firm nastąpiło wbijanie symbolicznych gwoździ przez osoby, które były fundatorami sztandaru:

1. Pan Bronisław Karpiński - Burmistrz Kamienia Pomorskiego
  20. Panowie Zenon i Michał Pytlas
  21. Pani Grażyna Misiak
  22. Pan Przemysław Momot

Wszyscy zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać części artystycznej przygotowanej przez naszych uczniów. Oprawę muzyczną o tematyce morskiej wykonała orkiestra dęta "Wood and Brass Band" z Domu Kultury w Goleniowie pod kierunkiem pana Krzysztofa Sypienia.