Od czterech lat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim uczestniczą w Konkursie Literackim „Niektórzy lubią poezję” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 7 w Szczecinku.
W tym roku konkurs objął swoim zasięgiem całą Polskę, a jury miało twardy orzech do zgryzienia. Musiało wskazać najlepsze utwory spośród 438 nadesłanych wierszy. Wśród nagrodzonych adeptów poetyckiej sztuki znalazła się piątoklasistka ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – Oliwia Dajczak. Jej wiersz pt. „Morze” został wyróżniony i znalazł się w specjalnym pokonkursowym tomiku.
Ogólnopolski Konkurs Literacki ''Niektórzy lubią poezję'' jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z terenu całej Polski, a jego celem jest zachęcanie młodzieży do podejmowania prób literackich, a także odkrywanie i nagradzanie młodych talentów. Tegoroczna edycja konkursu została objęta honorowym patronatem Burmistrza Szczecinka - Jerzego Hardie - Douglasa, Posła na Sejm RP Wiesława Suchowiejki, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Fundacji Wisławy Szymborskiej.
Chociaż Szczecinek znajduje się 150 kilometrów od naszego miasta, laureaci kamieńskiej Dwójki zawsze uczestniczą w gali niezwykle starannie przygotowywanej przez Szkołę Podstawową nr 7. Piękny program artystyczny, wspaniała dekoracja, gościnność, z jaką każdego roku się spotykamy, nienaganna organizacja imprezy - sprawiają, że w przyszłym roku weźmiemy udział w konkursie po raz kolejny.