24 czerwca uczniowie klas 2c, 3a i 3b wzięli udział w wycieczce do Trzebieszewa. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą poprzez bezpośrednią obserwację roślinności występującej na terenach polnych oraz poznawanie śladów działalności bobrów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zbudowane przez nie tamy, które stały się doskonałą okazją do rozmowy o życiu tych zwierząt i ich wpływie na środowisko naturalne.
W ramach zajęć terenowych uczniowie uczestniczyli również w leśnej lekcji matematyki, podczas której zdobywali wiedzę poprzez praktyczne działania i zadania związane z otaczającą ich przyrodą.
Wyjazd był także wspaniałą okazją do integracji zespołów klasowych. Wspólne ognisko, rozmowy oraz zabawy na placu zabaw sprzyjały budowaniu relacji, współpracy i radosnemu spędzeniu czasu w gronie rówieśników.
To była pełna wrażeń lekcja poza szkolną ławką – połączenie nauki, aktywności i wspólnej zabawy!
Serdecznie dziękujemy Pani sołtys Monice Kosińskiej za pomoc w zorganizowaniu ogniska.
Aktualności
Zupełnie inna lekcja matematyki
