Realizacja projektu "Rowerowo – ekologicznie i zdrowo"

W dniach 5-7 czerwca br. odbył się egzamin na kartę rowerową, w którym wzięli udział chętni uczniowie klas IV-VIII. Egzamin przeprowadziła Pani Jolanta Mikuła przy współpracy z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.
Pierwszym etapem było zdanie pisemnego egzaminu teoretycznego. Uczniowie, którym nie powiodło się w 5 czerwca, mogli przystąpić do egzaminu poprawkowego 6 czerwca. 7 czerwca odbył się drugi etap egzaminu – jazda praktyczna rowerem po wyznaczonym torze. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wykonywali wszystkie manewry.
Z pozyskanych środków finansowych kupione zostały 4 stojaki na rowery, które zamontowane zostały przed szkołą przez Panów Dariusza Kłobusa oraz Roberta Termanowskiego.
Projekt "Rowerowo – ekologicznie i zdrowo" zrealizowany był w ramach programu Społecznik na lata 2022-2024, zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.