Stacjonarna puszka WOŚP w naszej szkoleStacjonarna puszka WOŚP w naszej szkole

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 29.01.2023 roku.

Tego dnia w całej Polsce, ale także w sztabach za granicą, odbędzie się  zbiórka pieniędzy na sprzęt do walki z sepsą. Sepsa jest gwałtowną reakcją zapalną organizmu na zakażenie drobnoustrojami, najczęściej bakteriami oraz ich toksynami, ale też grzybami oraz wirusami. Choć nie jest jednostką chorobową, doprowadza do niewydolności narządów takich jak nerki, wątroba, serce i płuca, co zagraża życiu. I właśnie dlatego celem tegorocznego finału WOŚP jest zakup sprzętu, który ułatwi jak najszybszą diagnostykę.Również w naszej szkole, 13 stycznia rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy na ten cel. Potrwa ona do piątku, 27 stycznia ☺ .

W piątek 20 stycznia mieliśmy kiermasz słodkości, a w piątek 27 stycznia odbędzie się loteria fantowa, z których cały dochód zasili naszą szkolną puszkę Orkiestry. Jeśli macie w domu jakieś maskotki, gry planszowe, figurki, przeróżne rzeczy które możecie przeznaczyć na loterię, to można je jeszcze przynieść do szkoły (sala 208).

Serdecznie zapraszamy!