W czerwcu mali strażacy otrzymali od strażaków instruktaż jak udzielać pomocy osobom poszkodowanym w różnych wypadkach. Mogli przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku i wypróbować sprzęt medyczny będący wyposażeniem wozów strażackich.

W październiku uczniowie z Drużyny Pożarniczej poznali rodzaje wozów strażackich, które są na wyposażeniu Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim. Strażacy pokazali dzieciom wyposażenie samochodów, pozwolili im również poprzymierzać kaski i wejść do kabiny samochodu strażackiego.

8 czerwca 2017 r. Drużyna Pożarnicza w nowym składzie z opiekunem wybrała się na teren jednostki Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim. Dzieci miały okazję zobaczyć nowy wóz ratowniczo – gaśniczy, jego wyposażenie. Oglądały również inny sprzęt, który pod nadzorem mogły wypróbować.

6.11.2015 Drużyna Pożarnicza w nowym składzie z opiekunem wybrała się na teren jednostki Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim. Dzieci miały okazję zobaczyć wozy strażackie, ich wyposażenie i obsługę. Poznały też inny sprzęt, który pod nadzorem mogły wypróbować. Oglądały także mycie samochodów strażackich po akcji. Na koniec jeden ze strażaków zademonstrował dzieciom zjeżdżanie po ześlizgu.

19 września uczniowie z Drużyny Pożarniczej wybrali się z opiekunką na teren Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim. Strażacy przygotowali dla nich ćwiczenia z prądownicą. Mali strażacy po ćwiczeniach musieli nawinąć bęben szybkiego natarcia i uzupełnić zapas wody w wozie strażackim.

W piątek 6 czerwca chłopcy z Drużyny Pożarniczej mieli okazję poznać nowy samochód Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim. Obejrzeli i wypróbowali sprzęt, w który został wyposażony ten samochód.

W listopadzie uczniowie z Drużyny Pożarniczej wzięli udział w przygotowaniu wozów strażackich do akcji. Mogli też poznawać kolejny sprzęt, w który wyposażone są wozy strażackie.

4 października udaliśmy się na teren Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim. Strażacy zademonstrowali nam samochód ratowniczo – gaśniczy, zapoznali z całym jego wyposażeniem oraz pokazali jak działa specjalistyczny sprzęt. Chłopcy z Drużyny Pożarniczej poznali m.in. działanie holmatro (rozpieracza hydraulicznego służącego do otwierania drzwi samochodu przy wypadkach), dmuchawy (urządzenia służącego do wydmuchania dymu z pomieszczenia). Dzieci mogły także założyć butlę i maskę tlenową, których używają strażacy podczas akcji ratowniczych. Prezentacji i pokazom towarzyszyły duże emocje.