Już za nami dwa miesiące nauki. Uczymy się liter, czytać, zdobywamy nową wiedzę. Ale szkoła to nie tylko nauka, to także zabawa, spotkania z koleżanką czy kolegą. Dlatego przy Szkole Podstawowej nr 2 jak i przy innych szkołach naszej gminy działa świetlica szkolna, która służy właśnie do odpoczynku po wielu godzinach lekcyjnych i do spotkań towarzyskich. Świetlica szkolna prowadzi szeroki zakres działań skierowanych do uczniów z klas I – VI. Są to min. gry i zabawy towarzyskie, zajęcia plastyczne, rekreacyjne, muzyczno – ruchowe, kulturalno – rozrywkowe oraz pomoc przy odrabianiu zadań domowych. Uczniowie uczęszczający na świetlicę biorą udział w konkursach plastycznych, różnego rodzaju programach profilaktycznych czy akcjach charytatywnych. Chcemy aby świetlica kojarzyła się nie tylko jako miejsce na oczekiwanie na rodziców czy autobus szkolny, ale żeby była miejscem, do którego się idzie chętnie po zajęciach lekcyjnych.

Tekst i zdjęcia: Lidia Radtke, Marzena Krakowska – Duda.