Grudzień jest miesiącem intensywnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. W dniach 5 – 19 grudnia 2013 r. uczniowie klas 0 – III oraz IV c i IV c wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych.

Na początku zajęć dzieci zapoznały się z bajką "Piernikowy ludzik". Następnie każdy uczestnik warsztatów przystąpił do dekorowania pierników. Kolorowy lukier, słodka posypka, wiórki kokosowe, kawałki czekolady – wszystko nadawało się do dekoracji. W czasie zajęć powstały przepiękne piernikowe gwiazdy, dzwonki, choinki, serduszka i kwiaty. Młodzi artyści stworzyli prawdziwe arcydzieła. Czas oczekiwania na święta upłynął bardzo szybko, a powstałe pierniki były najpiękniejszą ozdobą klasowych stołów wigilijnych.

Dorota Garlińska – organizator warsztatów