14 listopada 2013 r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi odbyło się spotkanie z poezją z okazji Dnia Niepodległości przygotowane przez wychowanków świetlicy szkolnej. W uroczystości wzięli udział rodzice i dziadkowie młodych aktorów oraz wicedyrektor Bożena Sito.

95 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była okazją do zaprezentowania utworów muzycznych i literackich tworzonych przez rodzimych muzyków i poetów, wielokrotnie na obczyźnie. Zaproszeni goście wysłuchali wierszy Jadwigi z Łobzowa, Władysława Broniewskiego, Władysława Bełzy, Wisławy Szymborskiej oraz Cypriana Kamila Norwida. W tle królowała muzyka Fryderyka Chopina.

W czasie spotkania przedstawiona była droga Polski do odzyskania niepodległości. Fragmenty wystąpień marszałka Józefa Piłsudskiego odczytał uczeń kl. V A Jan Homik. Na zakończenie odśpiewana została pieśń "Szara piechota".

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za udział w uroczystości.

Lidia Radtke, Dorota Garlińska - organizatorki spotkania