Pierwsze półrocze nauki już za nami. Tak niedawno poznawaliśmy nowych nauczycieli, uczniów, a niedługo będziemy się cieszyć wakacyjną wolnością. Także u nas w świetlicy szkolnej coraz bardziej da się zauważyć większe rozluźnienie. Mamy tutaj wielu kolegów i koleżanek, chętnie współpracujemy z nauczycielami świetlicy, czasami wspólnie poplotkujemy. Pierwsze półrocze tego roku szkolnego było bogate w wydarzenia. Korzystając z ładnej pogody wyruszaliśmy na zajęcia świetlicowe w terenie, uczyliśmy się korzystać z kompasu, rozpoznawaliśmy parkowe ptaki, poszukiwaliśmy oznak życia w przyrodzie za pomocą lupy. Byliśmy także gośćmi na seansach filmowych w KaDeKu. W cyklu spotkań pt. "Poznajemy zawody naszych rodziców", odbyło się spotkanie z Kapitanem statku żeglugi morskiej panem Pawłem Zawiasą. Pan Paweł opowiadał nam o swojej pracy, co należy do obowiązków kapitana statku, pokazał nam zdjęcia i pamiątki z dalekich wypraw. Dla pierwszoklasistów odbyło się Pasowanie na Świetliczaka. Po wykonaniu wielu zadań, które wymagały od nas umiejętności czytania, liczenia, a nawet sprawności fizycznej, uczniowie otrzymali pamiątkowe medale i zostali uroczyście przyjęci do grona świetliczaków naszej szkoły. Miłe są także wspólne spotkania okolicznościowe organizowane w świetlicy, np. Andrzejki. Ale nie tylko samą zabawą żyjemy. W listopadzie wychowankowie klas I - III oraz IV - VI, przygotowali montaż słowno - muzyczny z okazji Dnia Seniora dla członków Związku Emerytów i Rencistów Oddziału Kamień Pomorski. W ramach zajęć świetlicowych został zorganizowany konkurs plastyczny "Magiczne Koty", "Portret Pani Jesieni", "Rakieta marzeń" oraz konkurs "Pięknego Czytania". Nasza świetlica brała także udział w Międzyświetlicowym Gminnym Konkursie Plastycznym "Geometryczne ZOO". W ramach akcji "Serce za odwagę" wykonaliśmy kartki bożonarodzeniowe z życzeniami dla Polskich Weteranów Wojennych. Podczas zajęć profilaktycznych nabywaliśmy umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. W grudniu 2016 roku nasza świetlica wraz z panią Pedagog zorganizowała zbiórkę słodyczy i artykułów szkolnych dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły. Wszystkim tym, którzy podzielili się z innym dziećmi słodyczami i artykułami szkolnymi bardzo gorąco dziękujemy. Zorganizowaliśmy również loterię fantową na rzecz Fundacji Szlachetne Serce i uzbieraliśmy 1031 zł 30 gr. Pomaganie jest naprawdę fajne! Ale świetlica to przede wszystkim spotkania z koleżankami i kolegami po ciężkich i długich lekcjach, wspólna zabawa, piosenki. Kiedy jesteśmy zmęczeni lubimy położyć się na dywanie i posłuchać jak nam pani czyta bajki. Niekiedy jesteśmy tak zajęci wspólną zabawą, że zapominamy wyjść do domu w odpowiednim czasie. Kiedy mamy problem, panie nas wysłuchają, pocieszą jak trzeba to i przytulą. Będąc w świetlicy szkolnej wiemy, że możemy zawsze liczyć na pomoc naszych pań.

Społeczność świetlicowa