Jak być bezpiecznym w wakacje

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim w maju br. przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje, której głównym celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci.
W ramach tej kampanii w placówce odbyły się lekcje profilaktyczne dla uczniów klas 1-3 przygotowane i prowadzone przez pedagoga szkolnego. Zajęcia rozpoczynała grupa teatralna "Szuflandia" prezentując inscenizację pod tytułem "Bezpieczne lato". Dzieci z edukacji wczesnoszkolnej usłyszały wiele rad na temat zasad bezpiecznego odpoczynku od zajęć szkolnych i odpowiedzialnego spędzania wolnego czasu podczas wakacji.
Na zakończenie spotkań podopieczni tradycyjnie otrzymali Gazetkę Pedagoga Szkolnego ujmującą w pigułce podejmowaną tematykę.
Zdobytą wiedzą dzieci będą mogły wykazać się podczas tegorocznego II Międzyklasowego Konkursu "Wiem, rozumiem, stosuję", który odbędzie się 22 czerwca br.