16 października 2013 r. dzieci z oddziału 0 "A" wraz z Panią Iwoną Hume – Zielińską wzięły udział w warsztatach plastycznych przygotowanych na świetlicy szkolnej.

Na początku spotkania wszyscy uczestnicy nauczyli się piosenki "Kasztanki". Dzieci bardzo chętnie śpiewały i naśladowały ruchem poszczególne czynności.

W części głównej spotkania każde dziecko otrzymało kolorową kartkę papieru, z której przy niewielkiej pomocy nauczyciela złożyło kapelusz. Następnie złożone kapelusze zostały udekorowane jesiennymi skarbami – listkami, kwiatami, jarzębiną. Chętni – w czasie dekorowania, mogli wykorzystać kredki.

Po zakończeniu pracy na głowach wszystkich dzieci znalazły się przepiękne, kolorowe "Jesienne kapelusze".

Dorota Garlińska – organizator spotkania