Pod takim hasłem, 28 maja, odbył się już X ŚWietlicowy Konkurs Profilaktyczny "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Wzięły w nim udział drużyny z trzecich klas. Temat konkursu był poważny, ponieważ uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami, które gwarantują im i innym bezpieczeństwo w sytuacjach zagrożenia życia. Jury było pod wrażeniem, tego co zaprezentowali trzecioklasiści. Świetnie poradzili sobie z bandażowaniem ran, resuscytacją, zgłoszeniem wypadku, pytaniami dotyczącymi ruchu drogowego oraz zachowania w przypadku zgubienia się w dużym mieście. Wśród wielu zadań znalazły się także zadania manualne. Każda drużyna musiała wykonać jak najdłuższego węża strażackiego z papierowych pasków.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
Dziękujemy pani Oldze Szpakowskiej – szkolnej pielęgniarce, która czuwała nad właściwym wykonywaniem zadań, oraz Radzie Rodziców - za wsparcie finansowe na zakup nagród i poczęstunek dla zawodników konkursu.

Organizatorzy konkursu:
Lidia Radtke