Jak wiemy, książki to skarbnica wiedzy, mądrości, marzeń i zabawy. Któż z nas nie zna wesołych wierszy Jana Brzechwy czy Juliana Tuwima? Przecież "Kaczkę Dziwaczkę", "Lokomotywę" bądź "Na straganie", możemy bezbłędnie wyrecytować będąc w różnym wieku. W związku z tym, nauczyciele świetlicy szkolnej, zorganizowali Konkurs Pięknego Czytania, który odbył się 28 listopada. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas II i III. Było ich aż 50- ciu ! Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wybrać dowolny wiersz Juliana Tuwima, Jana Brzechwy lub Doroty Gelner i jak najpiękniej przeczytać przed komisją. Komisja Konkursowa brała pod uwagę płynność czytania, prędkość czytanego tekstu, modulację głosu itp. Uczestnicy konkursu mogli otrzymać od każdego członka komisji od 1 do 3 punktów.

Bardzo dziękujemy naszym uczniom za chęć wzięcia udziału w konkursie i za tak piękne czytanie znanych i lubianych wierszy.

Organizatorzy:

Lidia Radtke, Izabela Jacewicz