Ogólnopolska kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł ma na celu przeciwdziałanie bierności, bezradności i nudzie. Jej nadrzędnym celem jest zachęcanie dzieci i młodzieży do stawiania sobie ambitnych celów i spełniania marzeń. Jednym z założeń kampanii ZTU jest prezentowanie uczniom sportowych bohaterów. W 2012 r. jest to sylwetka Konrada Czerniaka, świetnego polskiego pływaka, nadziei medalowej Polski podczas olimpiady w Londynie.
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leonida Teligi w akcji uczestniczy już siedem lat. Co roku nasi uczniowie zdobywają tytuły laureatów. W tym roku szkolnym wychowawczynie ze świetlicy zorganizowały Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem "Sport daje radę". Konkurs wpisał się już na stałe do kalendarza imprez szkolnych. Prace nadesłano z: SP w Jarszewie, SP w Górkach Pomorskich, OSW w Kamieniu Pomorskim, OREW w Kamieniu Pomorskim i SP nr 2 w Kamieniu Pomorskim.
Konkurs jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło prawie 60 prac. Komisja konkursowa miała niemały dylemat, gdyż prace były na wyrównanym, wysokim poziomie. Wybrano 11 laureatów, a także 5 wyróżnień. Oto lista nagrodzonych uczniów:
LAUREACI:

SP nr 2 w Kamieniu Pomorskim:

• Oktawia Jaworska kl. VIa,
  • Weronika Janicka kl. VI b,
  • Adrianna Brząkała kl. IIIc.

SP w Jarszewie:

• Olga Sokołowska kl. I,
  • Wiktoria Górczyńska kl. III.

SP w Górkach Pomorskich:

Dominik Białasik kl. IV,

• Weronika Bandura kl. III,
  • Aleksandra Sobieraj kl. V.

OREW w Kamieniu Pomorskim:

• Dawid Stefaniszyn.

SOSW w Kamieniu Pomorskim:

• Adam Pawlak kl. V,
  • Marcin Bera kl. VI.

WYRÓŻNIENIA:

SP Górki Pomorskie:

• Julia Woźniak kl. III,

SP Jarszewo:

• Daria Gryta kl. III,
  • Wiktoria Sokołowska kl. II.

OREW w Kamieniu Pomorskim:

• Kamil Cwenarkiewicz i Daniel Wnuczyński.

SOSW w Kamieniu Pomorskim:

• Wiktoria Lebiedź kl. III.

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym gratulujemy.