19 maja w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się impreza prozdrowotna pt. "Recepta na zdrowie" zorganizowana w ramach ogólnopolskiej akcji ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ.
Głównym celem przedsięwzięcia było uświadomienie dzieciom znaczenia warzyw i owoców w życiu człowieka oraz kształtowanie odpowiedzialności za własne zdrowie.
W zajęciach zorganizowanych w świetlicy wzięły udział dzieci z klas I-III. Zadaniem wszystkich było przygotowanie albumu pt. "Recepta na zdrowie". Uczniowie z poszczególnych klas prezentowali wiersze i piosenki o warzywach i owocach. Wiele emocji dostarczyły pytania konkursowe dla drużyn.
Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała komisja. Na zakończenie uczniowie z klasy V a zaprezentowali przedstawienie profilaktyczne pt. "Jaś i Małgosia".
Dzieci dowiedziały się z niego, że nie należy spożywać słodyczy bez ograniczeń. Trzeba systematyczne myć zęby, by uniknąć próchnicy. Jeśli już do tego dopuścimy, należy niezwłocznie odwiedzić stomatologa.
Imprezę swą obecnością uświetniły: pani Bożena Górska - sekretarz gminy oraz pani Bożena Sito - wicedyrektor SP nr 2.