Spotkania z muzyką

Akcja pod hasłem "Spotkania z muzyką" rozpoczęła się w październiku 2007r. i została skierowana do uczniów klas I-III.

Podczas długich przerw dzieci klas nauczania zintegrowanego, a obecnie edukacji wczesnoszkolnej mogą spędzać aktywnie czas, bawiąc się w rytm przeróżnych gatunków muzyki.

Taka forma spędzania przerw ma za zadanie pokazanie, że można przyjemnie i z pożytkiem spędzić czas.

Założenie, że zagospodarowanie uczniom czasu na przerwach jest środkiem do bezpiecznego odpoczynku między zajęciami jest podstawą tej akcji.

Dzieci, które nie mają co ze sobą robić podczas przerw imają się pomysłów, które niejednokrotnie powodują przykre zdarzenia-kłótnie, sprzeczki, bójki. Rozsądne zagospodarowanie czasu eliminuje niekorzystne zachowania. Poza tym widzą i doświadczają na sobie, iż każdy gatunek muzyki jest dobry dotego, aby się przy nim wyśmienicie bawić. Uczniowie mogą spędzać czas zarówno przy gatunku disco, ale także przy muzyce klasycznej czy relaksacyjnej.

Spotkania z muzyką prowadzą chętni uczniowie klas szóstych, którzy proponują młodszym kolegom i koleżankom aerobic w rytm ustalonych wcześniej rytmów z pedagogiem szkolnym.