W ramach działalności świetlicy szkolnej i integracji z nowymi wychowankami i ich rodzicami, nauczycielki świetlicy zorganizowały w dniu 17 listopada w godzinach popołudniowych warsztaty dla rodziców. W nawiązaniu do obchodów Dnia Niepodległości warsztaty nosiły tytuł Święto Naszej Ojczyzny. Oprócz wspólnego śpiewania znanych pieśni wojskowych takich jak: "Legiony", "Maszerują strzelcy" czy "Płonie ognisko w lesie", rodzice wraz z dziećmi mieli do wykonania zadania. Były to zadania skojarzeniowe, znajomość zabytków polskich miast, zajęcia plastyczne a nawet umiejętność rozszyfrowania zdania zapisanego alfabetem Morse’a. Na wspólne zajęcia została zaproszona także drużyna kamieńskich harcerzy - skautów "Wilczki". Skautki zapoznały nas z symboliką oznaczeń: lilijka, krzyż maltański, herb chorągwi, opowiedziały nam czym się zajmują, na czym polega działalność harcerzy. Członkinie drużyny "Wilczków" nauczyły nas zabaw harcerskich, a także opowiedziały nam legendę o "Orle Białym".
Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a rodzice zapowiedzieli się na ponowne spotkanie bożonarodzeniowe.

Nauczyciele świetlicy