Za nami już dwa miesiące intensywnej nauki oraz wspólnej integracji. W nowym roku szkolnym 2014/2015 powitaliśmy nowych kolegów i nowe koleżanki z klas pierwszych. W świetlicy szkolnej jest nas coraz więcej, cieszymy się bardzo, że została utworzona druga świetlica, do której uczęszczają uczniowie z klas IV – VI.
W ramach pracy świetlicy szkolnej są prowadzone różne formy zajęć dla tych młodszych jak i dla starszych klas, są to min.:

• zajęcia plastyczno – techniczne,
  • zajęcia sportowe na boisku szkolnym oraz sali gimnastycznej,
  • zabawy ruchowe,
  • zabawy dydaktyczne,
  • realizowane są elementy edukacji prozdrowotnej, proekologicznej, profilaktycznej i społecznej,
  • wycieczki piesze po okolicy,
  • spotkania z ciekawymi ludźmi, ciekawymi zawodami.

W miesiącu wrześniu byliśmy na wycieczce pieszej po Kamieniu Pomorskim. Spacerowaliśmy "dawnymi szlakami" i zwiedzaliśmy zabytki naszej miejscowości. Wycieczka nasza zakończyła się skosztowaniem smacznych lodów w kawiarni na Marinie.
Podczas pobytu kina Orange w naszym mieście mogliśmy obejrzeć film pt. "Przygody Pszczółki Mai".
W październiku nauczycielki świetlicy szkolnej, pani Lidka i pani Lucynka, zaprosiły do nas przedstawicieli kamieńskiej drużyny zuchowej. Wspólnie się bawiliśmy w gry i zabawy zuchowe, poznaliśmy KODEKS ZUCHA. W tym miesiącu był także zorganizowany konkurs dla klas IV – VI "Jakie to miasto". Zadaniem uczniów było rozpoznanie nazwy miasta z wykorzystaniem kilku zdjęć przedstawiających zabytki, budowle danego miasta. Z pośród kilkunastu odpowiedzi zostały wylosowane trzy prawidłowe odpowiedzi. Nagrodzeni uczniowie to: Maciej Wach kl. V c, Dominika Pałka kl. IV a, Ola Synowiec kl. VI b.
Przed nami jeszcze wiele ciekawych spotkań i zajęć.

Lidia Radtke – nauczyciel świetlicy