Pod takim hasłem odbył się już ósmy Gminny Konkurs w ramach Kampanii Ogólnokrajowej Zachowaj Trzeźwy Umysł. Organizatorem konkursu plastyczno – literackiego była Świetlica Szkolna przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Kamieniu Pomorskim. Udział w konkursie wzięli uczniowie z klas I – III oraz IV – VI ze szkół gminy Kamień Pomorski. Zachowaj Trzeźwy Umysł, to nie tylko profilaktyka przeciwko przemocy, agresji czy używkom, ale także zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia, o którym coraz bardziej zapominamy.

Na konkurs nadesłano wiele ciekawych prac lecz niestety trzeba było wybrać te najlepsze. Zanim jednak wyróżnione prace zostały nagrodzone, wysłuchaliśmy piosenki o witaminach w wykonaniu uczniów klas "0", a także obejrzeliśmy inscenizację do wiersza pt. "Na straganie". Na zakończenie uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi mogli skosztować świeżych soków owocowo – warzywnych.

Tekst i zdjęcia: Lidia Radtke, Marzena Krakowska – Duda.