Dzień szalonej fryzury

"Koki, warkocze, ogony, kucyki.
Wszystko to z ręcznej
fryzjera fabryki […]"
"U fryzjera" Agata Dziechciarczyk

W dniu 22 marca (wtorek) w szkole powitaliśmy wiosnę! Świętowaliśmy ten czas w oryginalny i wesoły sposób. Był to czas szalonej fryzury, uczniowie uczesali się inaczej niż zwykle. Do szkoły przyszli również ubrani inaczej niż zwykle. Pojawiły się wiosenne, kolorowe stroje, a tradycyjne plecaki zostały zastąpione walizkami, kartonami, przeróżnymi workami, futerałami a nawet transporterami dla kota! Kreatywność uczniów nie znała granic.
Również na zajęciach logopedycznych pojawiły się wiosenne, szalone fryzury. W tym dniu na zajęciach wykorzystano do ćwiczeń słomki, lekkie, papierowe kwiaty oraz farbę. Przeprowadzone ćwiczenia kładły nacisk głównie na wzmocnienie warg i pionizację języka. Są one niezwykle ważne dla właściwego rozwoju zgryzu i wymowy dziecka.
Podczas ćwiczeń oddechowych wzmacniano mięśnie biorące udział w oddychaniu, usprawniano umiejętność szybkiego, pełnego wdechu i wydłużonej fazy wydechowej. W tym dniu uczniowie rozwiązywali zagadki o tematyce wiosennej, jak również samodzielnie je tworzyli, wzbogacając przy tym zasób słownictwa oraz ćwicząc wyobraźnię.
Witaj, wiosno!

Wioletta Ryłko - logopeda