25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy po raz 20 Światowy Dzień Pluszowego Misia. W 2002 roku, w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia ustanowiono to święto.
Światowy Dzień Pluszowego Misia przypomina nam o naszych wspaniałych towarzyszach zabaw z dzieciństwa, a także bajkowych bohaterach, wśród których każdy miał swojego ulubieńca i pragnął posiadać taką maskotkę. Pluszowe misie kojarzą się niezmiennie z uroczą, sympatyczną i milutką w dotyku zabawką, jaka nieraz towarzyszy dzieciom podczas snu, przytulana przez nie niczym dobry przyjaciel.
Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował akcję "Duży czyta małemu", w ramach której uczniowie klas 5-8 przeczytali swoim kolegom i koleżankom z klas 1-3 fragment książki Janiny Porazińskiej "Pamiętnik Czarnego Noska".
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie akcji.