Bianka Barwińska laureatką konkursu

Z wielką radością informujemy, że uczennica klasy 4b - Bianka Barwińska, dnia 12 czerwca 2023 r. na uroczystej gali rozdania nagród w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Szczecinie, odebrała swoją nagrodę.
Uczennica została laureatką IV edycji konkursu na pracę historyczno-literacką pt. "Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię" organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Katarzynę Koszewską oraz Dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie Krzysztofa Kowalczyka. Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów zachodniopomorskich szkół wiedzy historycznej, poznawanie swoich historii rodzinnych, a tym samym zainteresowanie uczniów tematyką poszukiwań genealogicznych, propagowanie wiedzy o gromadzeniu i zabezpieczaniu pamiątek przeszłości z archiwów rodzinnych oraz doskonalenie własnego warsztatu piśmienniczego. Zadaniem uczestników było napisanie pracy historyczno-literackiej, która miała zawierać interesujący opis pamiątki wraz z przytoczoną jej historią.
W konkursie rywalizowało ze sobą 109 uczniów. Ostatecznie 21 uczestników uzyskało tytuł laureata. Zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi, które wręczyli Zachodniopomorski Kurator Oświaty Katarzyna Koszewska, Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki oraz Dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie prof. Krzysztof Kowalczyk.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.