BohaterON w Twojej Szkole

Jak co roku na przełomie września i października nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie "BohaterON w Twojej Szkole". Projekt jest częścią kampanii o tematyce historycznej "BohaterON – włącz historię!", która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski w XX wieku. Akcja ma edukować Polaków, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Na lekcjach historii w klasach 6-8, w oparciu o materiały proponowane przez organizatora projektu, przeprowadzono zajęcia poświęcone tematyce Powstania Warszawskiego. W tym roku tradycyjne kartki-laurki wykonane przez uczniów zastąpiły wpisy na portalu www.dumnizpowstancow.pl – nowym, wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

Szkolny koordynator projektu Kamila Gierżatowicz