EKO-SZKOŁA 2022
W ubiegłym roku szkolnym nasza placówka przystąpiła do III edycji projektu EKO-SZKOŁA 2022, skierowanego do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Powstał, w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia.
Główne cele projektu to:

1. Nadanie problemowi degradacji środowiska właściwej rangi w odbiorze społecznym oraz wywołanie dyskusji na temat jej skutków dla przyszłych pokoleń.
  2. Uświadomienie każdej osobie, że jej mądre decyzje i działania w życiu codziennym, mają wpływ na stan środowiska przyrodniczego.
  3. Poszerzanie wiedzy uczniów o tematy z zakresu ekologii i ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem konsekwencji degradacji środowiska dla życia i zdrowia organizmów, które w nim występują.
  4. Pobudzanie uczniów do aktywnego działania na rzecz środowiska, dzięki udziałowi w akcjach, imprezach i innych działaniach proekologicznych, co daje im poczucie posiadania osobistego wpływu na zmiany w stanie środowiska.
  5. Kształtowanie u uczniów postawy ekologicznego Polaka, Europejczyka i obywatela świata, aby poprzez zmiany własnych nawyków, przeciwdziałać degradacji środowiska w środowisku lokalnym, kraju, a także i na świecie.

W ramach działań projektowych uczniowie z naszej szkoły przygotowywali gazetki o tematyce ekologicznej, prowadzone były lekcje w terenie, zbieraliśmy baterie, w klasach prowadziliśmy obserwacje przyrodnicze, zorganizowany został konkurs plastyczny.
Do projektu przystąpiło ponad 1000 placówek oświatowych. Tytuł EKO-SZKOŁA 2022, EKO-PRZEDSZKOLE 2022 LUB EKO-PLACÓWKA 2022 otrzymało niespełna 500. Z dumą informujemy, że wśród laureatów znalazła się nasza szkoła.

Dorota Konarska i Katarzyna Kubik
Koordynatorki projektu