Kolejna edycja konkursu The Big Challenge za nami!

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w  międzynarodowym konkursie języka angielskiego The Big Challenge. Konkurs cieszy się dużą popularnością w wielu krajach europejskich (obok Polski Austria, Francja, Benelux, Niemcy, Włochy, Hiszpania). Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii jest to innowacyjny konkurs online - bardzo atrakcyjny wizualnie. Dzięki temu pobudza on motywację do nauki języka obcego. Poprzez całoroczny dostęp do pomysłowej aplikacji PLAY, uczniowie mogą przygotować się do konkursu ćwicząc samodzielnie. Zadania w aplikacji, podobnie jak w samym konkursie, zgromadzone są wokół tematów: gramatyka, słownictwo, cywilizacja i wymowa, a ciekawe formy zadań, takie jak: Quiz, Test wyboru YES/NO, Special Training, Daily Race, June Challenge oraz Weekly Run zachęcają uczniów do ćwiczeń.

Pytania dopasowane są do programu szkoły – za każdym razem uczeń wybiera własny temat i zbiera punkty. W ten sposób już na etapie ćwiczeń można było zdobywać wirtualne nagrody.

W całej Polsce do konkursu przystąpiło blisko 24 tysiące uczniów z 691 szkół, w województwie zachodniopomorskim wzięły udział 29 szkoły, łącznie 1155 uczestników.

Z naszej szkoły zgłosiło się 79 ochotników z klas 3-8. Testy rozwiązywali na 4 poziomach, zgodnie ze swoim wiekiem i stopniem zaawansowania. Istotną częścią konkursu było rozumienie ze słuchu, czyli umiejętność bardzo potrzebna w praktycznym użyciu języka.

7 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów, nagród i medali.

Niekwestionowanym zwycięzcą został:

• Bartosz Leszczyński z kl. 5b.

Na 350 możliwych punktów zdobył 328, co zapewniło mu pierwsze miejsce w szkole, piąte  miejsce w regionie i dwudzieste szóste w kraju!

Pozostałe medalowe wyniki osiągnęli:

• Kinga Maciejewska, kl. 7a
  • Piotr Kowalski, kl. 8d (oboje zdobyli po 323,75 pkt)
  • Tymon Kwiatkowski kl. 8c (322,5pkt)
  • Marcel Zieliński, kl. 8c (320 pkt)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że spróbujecie swoich sił za rok.

Congratulations
Your English Teachers