Sadzimy krokusy

W dniach 24.10 - 04.11 br. w ramach projektu "Kolorowa szkoła" Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim zorganizowało sadzenie krokusów. Uczniowie zasadzili na skwerkach wokół szkoły prawie 23 tysiące cebul krokusów. Krokusy to jedne z najwcześniej kwitnących roślin cebulowych. Te przepiękne, kolorowe kwiaty dostrzec można w ogrodzie już na przełomie marca i kwietnia. Krokusy są kwiatami dostarczającymi jeden z pierwszych pożytków dla pszczołowatych i za to właśnie są cenione przez pszczelarzy – oraz przez same owady.
Pamiętajmy, by nie deptać oraz nie parkować aut na zielonych skwerkach przy szkole.
Projekt "Kolorowa szkoła" został zrealizowany w ramach programu społecznik na lata 2022-2024. Zainicjowany został przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.