Wizyta w Zagrodzie Edukacyjnej "Dziadkowizna" w Skalnie

28 września uczniowie klas 1b, 2c, 3a, 3b i 3c odwiedzili Zagrodę Edukacyjną "Dziadkowizna" w Skalnie.
Jest to niezwykłe miejsce stworzone przez Panią Monikę i Pana Michała – miłośników zwierząt i przyrody, które na okres jesieni zmieniło się w dyniową farmę. Przesympatyczni gospodarze oprowadzili nas po zagrodzie oraz przygotowali dla dzieci szereg atrakcji. Podczas pobytu w gospodarstwie uczniowie mieli okazję zobaczyć i nakarmić alpaki, kozy, jałóweczkę i byczka rasy szkockiej, owce, kucyki i króliki. Wszyscy bardzo chętnie brali udział w grach i zabawach ruchowych przygotowanych przez Panią Lidkę. Największe emocje wzbudziło przeciąganie liny. Każdy uczestnik wycieczki mógł samodzielnie upiec kiełbaskę na ognisku lub zjeść kiełbaskę z grilla przygotowaną przez Pana Michała.
Serdecznie dziękujemy gospodarzom za cudownie spędzony czas.