Wycieczka do Berlina

W dniu 27.04.2023 roku wraz z Biurem Podróży i Turystyki GLOBTOUR ze Szczecina odbyła się wycieczka uczniów klas 7 i 8 do Berlina, której celem było zwiedzanie miasta, zapoznanie z kulturą oraz sprawne posługiwanie się językiem niemieckim w praktyce. W trakcie wyjazdu uczestnicy mieli możliwość odwiedzenia na Wyspie Muzeów nowoczesnego Muzeum Przyszłości Futurium, gdzie mogli zdobyć wiedzę na temat swojej przyszłości.
Następnym punktem programu były znane budowle m.in. Reichstag - siedziba rządu Niemiec, Brama Brandenburska, fragmenty Muru Berlińskiego oraz spacer Aleją Unter den Linden. Nie zabrakło przerwy na słodkości podczas wizyty w Czekoladowym Świecie Ritter Sport oraz posiłek w Centrum Handlowym Europa w słynnej dzielnicy handlowej Ku’dam.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy Classic Remise – wystawę zabytkowych samochodów, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem uczestników wycieczki.

Wycieczka była bardzo interesująca i pełna atrakcji.

Z pewnością jeszcze tu wrócimy.

Organizatorzy:
Beata Słaby