W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół – ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY. Organizatorami programu są Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz Biosystem Electrorecykling S.A. które działając w branży ochrony środowiska i gospodarki odpadami, inwestuje również w przedsięwzięcia mające na celu wzrost świadomości ekologicznej konsumentów oraz promowanie zasad selektywnego pozbywania się odpadów.
Z ogromną radością informuję, że w ubiegłym roku zebraliśmy 1301 kg i zajęliśmy 5 miejsce w Polsce. Wygraliśmy bon o wartości 300 zł do zrealizowania w sklepie morele.net. Wygrane pieniądze przeznaczyliśmy na zakup zestawu głośników do świetlicy szkolnej.
Serdecznie dziękuję Pani Magdalenie Horyń, Panu Krzysztofowi Musiałowi, pracownikom Zarządu Dróg Powiatowych w Kamieniu Pomorskim, Pani Lenie Jastrzemskiej, pracownikom sieci sklepów Lidl, Biedronka i Netto za pomoc w zbiórce oraz przekazanie ogromnej ilości baterii.
Zachęcam wszystkich do zbierania baterii w obecnym roku szkolnym.

Koordynator zbiórki - Dorota Konarska