Ze splątanych korzeni
20 września uczniowie klas 3 wzięli udział w projekcie "Ze splątanych korzeni" realizowanym przez Kamieński Dom Kultury.
W ramach projektu dzieci spotkały się z zespołem ludowym "Stawnianki". Członkowie zespołu zaprezentowali dzieciom 2 pieśni "Mikołajek nadmorski" oraz "Ludowa nutka". Trzecioklasiści bardzo chętnie śpiewali obie pieśni.
Następnie Pani Lidia Dziobak zaprezentowała wszystkim sprzęty używane dawnej w gospodarstwach domowych. Dzieci mogły spróbować ubić masło, zasiąść przy kołowrotku lub rwać pierze. Spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej atmosferze i zakończyło się degustacją chleba z masłem.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie Pani Małgorzacie Michałowskiej – dyrektorowi Kamieńskiego Domu Kultury.

Wychowawczynie klas 3