Spotkanie z policjantem

W dniu 28 listopada 2023r., w naszej świetlicy dla uczniów klas I – III odbyło się spotkanie z policjantką – sierż. Martą Szymańską pracownikiem Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Tematem pogadanki było "Bezpieczeństwo wokół nas". Funkcjonariuszka przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęciła dzieci do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, przestrzegała również najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Policjantka zwróciła uwagę na bezpieczeństwo dzieci nie tylko jako pieszych, ale również jako pasażerów samochodu i prawidłowego zapinania fotelików i pasów bezpieczeństwa. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań, ale i na wiele potrafiły wyczerpująco odpowiedzieć. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole co roku. Wierzymy, że i w tym roku wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w codziennej drodze do szkoły.