Bohateron w twojej szkole

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskim projekcie "BohaterON w Twojej Szkole". Jest on częścią kampanii o tematyce historycznej „BohaterON – włącz historię!”, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski w XX wieku. Akcja ma krzewić postawy patriotyczne, budować wrażliwość społeczną, edukować, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej. Na lekcjach historii w klasach 7-8, w oparciu o materiały proponowane przez organizatora projektu, przeprowadzono zajęcia poświęcone tematyce Powstania Warszawskiego. Podobnie jak i w ubiegłym roku chętni uczniowie dokonywali wpisów na portalu www.dumnizpowstancow.pl – wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim. Oto niektóre teksty zamieszczone przez uczniów naszej szkoły:
"Nasi Powstańcy,
Dziękujemy za waszą przelaną krew, waleczność, odwagę, poświęcenie. Jesteście dla nas wzorem do naśladowania. Dziękujemy również za to, że możemy żyć w wolnym kraju. Życzymy Wam wszystkiego dobrego."
"Drodzy Powstańcy Warszawscy, w tym wyjątkowym dniu, składam Wam serdeczne życzenia. Wasza odwaga i poświęcenie na rzecz wolności naszej Ojczyzny są nie do przecenienia. Niech Wasza historia będzie dla nas wszystkich źródłem inspiracji i przypomnieniem o sile ducha ludzkiego. Cześć i chwała Wam, Bohaterom!Mimo upływu lat, pamięć o Waszym bohaterstwie pozostaje w naszych sercach. Dziękujemy za Waszą walkę o niepodległość i naszą wolność. Niech Wasz trudny los i heroiczna postawa zawsze pozostaną w naszej pamięci. Wielkie uznanie i szacunek!Niech los obdarzy Was zdrowiem i pomyślnością, a nasza Ojczyzna zawsze będzie miejscem wolności, pokoju i szacunku. Dziękujemy Wam za Waszą odwagę i poświęcenie. Wciąż jesteście dla nas wzorcem patriotyzmu i ducha walki. Szczęść Wam i niech Wasza pamięć trwa wiecznie."
"Bardzo dziękuję Wam za poświęcenie. Za ochronę Naszej Polski. Zawsze wszyscy będziemy o Was pamiętać. Życzę zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz dużo radości i miłości."
Drodzy Powstańcy!
Wiem że "dziękuję" nigdy nie zrekompensuje Wam tego przez co musieliście przejść, ale chciałabym Wam bardzo podziękować za to, że walczyliście za Polskę. Nigdy nie zapomnę o tym, co zrobiliście dla naszej Ojczyzny. Życzę Wam dobrego zdrowia, siły i szczęścia.
Cześć i chwała Bohaterom!

Szkolny koordynator projektu Kamila Gierżatowicz