Cyberprzemoc w Internecie

W dniach 11 i 12 marca 2024 roku w świetlicy zorganizowano dla uczniów klas: I-VIII spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej w Kamieniu Pomorskim, dotyczące zagrożeń w Internecie. Funkcjonariusze policji przedstawili uczniom czym jest cyberprzemoc, omówili różne niebezpieczeństwa i zagrożenia, jakie niesie ze sobą korzystanie z portali społecznościowych oraz kontaktowanie się w sieci z osobami nieznajomymi.
Przedstawiono także problemy związane z odpowiedzialnością karną nieletnich. Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania oraz z uwagą wysłuchali prawnych aspektów w zakresie przestępstw internetowych. Wyjaśniono co oznacza nękanie rówieśników, udostępnianie danych osobowych. Zostały omówione sytuacje, w których należy zapobiec niebezpieczeństwu i skutkach wynikających z niewłaściwego wykorzystania z Internetu.