Podczas lekcji z psychologiem szkolnym w dniu 16.03.2021 roku w klasie 3 a, której wychowawcą jest Pani Anna Szadkowska, odbył się konkurs rysunkowy pod tytułem "Współpraca i przebaczenie".
Uczniowie rysowali wizualizację współpracy i przebaczenia, mogąc posłużyć się przykładem obejrzanego na początku lekcji filmu pod tytułem "Miejsce na miotle" lub wydarzeniem z własnego życia. Po obejrzeniu filmu dzieci wypowiadały się na temat tego, co takiego się wydarzyło, że zwierzęta uratowały swojego opiekuna przed złym smokiem. Padły także pytania ze strony prowadzącego na temat tego czy pojedyncze zwierzę mogło samo pokonać groźnego smoka? Oraz w czym tkwi siła grupy? Nawiązano także do wątku przepraszania i przebaczania komuś, wobec kogo zawiniliśmy. Dzieci opowiadały, które zwierze było nastawione niezbyt przyjaźnie do pozostałych, co zjednało i połączyło wszystkich przyjaciół i jak zakończyła się cała historia. Elementem podsumowującym był przekaz na temat kiedy wybaczanie jest łatwiejsze. Psycholog wyjaśnił wszystkim iż dzieje się to wtedy, kiedy ten który wyrządził nam krzywdę okaże skruchę lub żal za swój czyn, przeprosi i obieca poprawę.

Po zebraniu rysunków powołano komisję do oceny prac w składzie:

1. Maria Horoszkiewicz-Cioroch - artysta plastyk,
  2. Stanisław Motyka - artysta plastyk,
  3. Andrzej Jędrzejewski - psycholog.

Jury konkursu biorąc pod uwagę wiele wyrównany poziom merytoryczny i artystyczny prac dzieci przyznało następujące lokaty w konkursie:

1. miejsce - Martyna Skierska i Kaja Piekarz ex aequo
  2. miejsce - Maksymilian Matusiak
  3. miejsce - Dariusz Nożewski

Ponadto przyznano wyróżnienia:

• Nataszy Stępień,
  • Julii Sielickiej,
  • Mateuszowi Chruślickiemu,
  • Kalinie Włodarczyk,
  • Oli Mirek,
  • Kubie Demko.

Dyplomy i nagrody rzeczowe zostaną przekazane dzieciom po ich powrocie do szkoły ze zdalnego nauczania. Bardzo dziękuję Pani Marii Horoszkiewicz-Ciroch i Panu Stanisławowi Motyce za zaangażowanie i poświęcony czas na pomoc w ocenie prac uczniów.

Psycholog szkolny
Andrzej Jędrzejewski