Serce za odwagę

Akcja "Serce za odwagę" to akcja, która łączy pokolenia. To wspaniała okazja do wyrażenia pamięci o tych, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę. Każdego roku szkoły i przedszkola przygotowują życzenia świąteczne w formie kartek świątecznych, które następnie z pomocą wolontariuszy trafiają do weteranów.
W grudniu uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Serce za odwagę" organizowanej przez Stowarzyszenie "Pro Patria – Lokalni Patrioci", Głos Bohatera. Celem akcji było przygotowanie kartek świątecznych z życzeniami dla Kombatantów. W ten symboliczny sposób dzieci złożyły podziękowania za wielką odwagę, jaką odznaczyli się bohaterowie w czasach wojny. Z ogromnym zaangażowaniem tworzyły piękne, jedyne w swoim rodzaju kartki świąteczne, zwracając przy tym uwagę na estetykę i staranność ich wykonania. Chętnie wypowiadały się na temat Świąt Bożego Narodzenia, na temat bezinteresownego czynienia dobra innym ludziom. Pomaganie jest dobre. Pomaganie jest ważne. Pomagać może każdy i wszędzie. Pomaganie zmienia świat na lepsze.
Dzięki takiej aktywności rozwijano:

• kreatywność myślenia,
  • umiejętność odkrywania przyjemności tworzenia,
  • cieszenia się uzyskanym efektem pracy,
  • wyobraźnię,
  • doskonalono zdolności manualne,
  • umiejętność współpracy w grupie.

Uczniowie samodzielnie redagowali życzenia, dbali o to aby tekst był napisany starannie i bezbłędnie. "Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz" (sentencja, autor nieznany).

Wioletta Ryłko – logopeda szkolny