Święta Majowe

Dnia 24.04.2023 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji majowych świąt związanych z historią naszej Ojczyzny. Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski. W pierwszych trzech dniach obchodzone są w Polsce trzy ważne święta: Święto Pracy (1 maja), Święto Flagi (2 maja) oraz Święto Konstytucji 3 Maja.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego zatopiliśmy się w historii. Oprócz przypomnienia genezy zbliżających się świąt oraz refleksji nad naszą krwawą i smutną przeszłością, nie zabrakło chwil wyniosłych i radości, którą najlepiej wyrażały recytowane utwory i śpiewane pieśni patriotyczne. Zarówno wykonawcy jak i widzowie pięknie prezentowali się w strojach galowych, co nadało akademii uroczysty charakter. Cała uroczystość miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych i promowanie polskich symboli narodowych.

Pamiętajmy, że naród, który zapomina o historii własnej ojczyzny traci swoją tożsamość i skazany jest na zagładę: Patriotą - Polakiem się jest, a nie bywa…