Walentynki 2024

Dzień 14 lutego popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego święta zakochanych, ale bardziej jako doskonałą okazję do okazywania sobie serdeczności i życzliwości. Podczas walentynkowego święta tradycyjnie zorganizowano "pocztę walentynkową" - wszyscy chętni, którzy chcieli przekazać swoim sympatiom liścik, mogli wrzucić kartki walentynkowe (w większości samodzielnie wykonane) do specjalnie przygotowanego pudełka. Nie zabrakło wyrazów sympatii i życzliwości również pod adresem nauczycieli, wychowawców i pozostałych pracowników szkoły. W tym dniu została również zorganizowana zabawa: ,"Szukaj drugiej połówki serca" podczas której chętne dzieci losowały serduszka z napisanymi parami z bajek, książek czy filmów i szukały swoich par wśród szkolnych kolegów i koleżanek. Zabawa ta sprawiła uczestnikom wiele radości oraz była okazją do integracji szkolnej społeczności.
Walentynki to dzień, który pokazuje, jak bardzo istotną rzeczą w życiu człowieka jest posiadanie przyjaciela-bliskiej osoby, która pomorze w każdej sytuacji. Warto pamiętać także o tym, żeby szacunek i dobro okazywać sobie, jak najczęściej, a nie tylko od święta.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.