Wycieczka do Niemiec – Stralsund – Jarmark Świąteczny

W dniu 06.12.2023 roku odbyła się wycieczka do Niemiec – miasta Stralsund. Uczniowie klas siódmych i ósmych odwiedzili Ozeaneum – oceanarium z prawie 40-stoma akwariami z organizmami żyjącymi w Bałtyku, Morzu Północnym i Atlantyku, centrum nauki z figurami największych na świecie zwierząt w skali 1:1. W mieście Stralsund podczas spaceru młodzież zwiedziła m.in. ratusz z siedmioma sterczynami, stary rynek, monumentalny kościół mariacki.
Następnym i jednocześnie głównym punktem wycieczki był pobyt na tradycyjnych Jarmarkach Adwentowych, gdzie była możliwość skosztowania rozmaitych słodyczy , pieczonych kasztanów, kiełbasek. Dodatkową atrakcją były zakupy prezentów świątecznych na stanowiskach rękodzielników.
Atutem podczas wycieczki była świąteczna atmosfera oraz zimowa aura, która opanowała cały Stralsund. Uczniowie oraz opiekunowie wrócili z wycieczki późnym wieczorem zmęczeni i zadowoleni.

Organizatorzy wycieczki:
Joanna Gołdyn