Pierwszego września spotkaliśmy się wszyscy razem na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego na hali sportowej. Nie każdy z nas był wtedy zadowolony, ale początki zawsze są trudne.

Jesteśmy drugim rocznikiem „zerówki” w naszej szkole. Podobają się nam nasze dwie sale, w których się bawimy, uczymy i zdobywamy niezbędne umiejętności potrzebne nam w przyszłej nauce szkolnej.

Mamy swoją kolorową szatnię, gdzie każdy z nas ma swoją półkę.

Bardzo lubimy zajęcia na sali gimnastycznej, gdzie mamy rytmikę i prawdziwe ćwiczenia gimnastyczne.

Jak jest tylko pogoda to wychodzimy na patio, możemy wtedy pobiegać i oczywiście zrobić dobry uczynek, na przykład w dniu „Sprzątania Świata” pozbierać śmieci.

Bardzo często wybieramy się na różne wycieczki, dzięki temu potrafimy bezpiecznie poruszać się po naszym mieście, pogłębiamy wiadomości o przyrodzie, wiemy jak korzystać z urządzeń na placu zabaw.

W naszej szkole jest biblioteka i czytelnia. Pani Gabrysia zaprasza nas często do siebie i czyta nam ciekawe książki, bardzo lubimy te spotkania.

Wyjazd do Szczecina na „Dzieciaki w kosmosie” pomogli zorganizować nasi rodzice. Było świetnie, czuliśmy się jak prawdziwi astronauci.

Po powrocie, sami w naszej sali zbudowaliśmy rakietę. Było ciężko, ale udało się.

Zaprosiliśmy do naszej sali dzieci z Przedszkola nr2. Poznaliśmy wróżby „Andrzejkowe” i oczywiście siebie nawzajem. Na pewno z niektórymi spotkamy się w pierwszej klasie.

Jak co roku braliśmy udział w Turnieju Mikołajkowym. Była to świetna zabawa i w dodatku z rodzicami. Każdy z nas dostał prezent od Mikołaja.

W tym roku również pamiętaliśmy o ptakach. Staraliśmy się, aby w karmniku nigdy nie brakowało jedzenia.

W grudniu dostaliśmy od taty Borysa wspaniałą dużą choinkę. Była tak duża, że potrzebowaliśmy drabiny, aby ją ozdobić.

W styczniu przygotowaliśmy dla naszych Babć i Dziadków uroczyste spotkanie z okazji ich święta. Mieliśmy wielką tremę, było to nasze pierwsze wystąpienie przed tak dużą publicznością.

W naszej szkole nie nudzi nam się, zawsze dzieje się coś ciekawego. Ostatnio dzieci z klasy III zaprosiły nas do swojej klasy na przedstawienie. Było bardzo fajnie.

Jak wróciliśmy do szkoły po feriach, to w salach czekała na nas niespodzianka. Pani dyrektor, Elżbieta Słowik kupiła dla nas materace do gier i zabaw ruchowych.