Czerwiec rozpoczęliśmy bardzo aktywnie, najpierw Dzień Dziecka a następnie wyjazd do Teatru Lalek Pleciuga. Mieliśmy okazję obejrzeć spektakl pt. "Przygody Koziołka Matołka". Dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy spędzić chwilę przy fontannie oraz na pobliskim placu zabaw.

W naszej szkole nie możemy się nudzić, ciągle coś się dzieje. Zapraszano nas na wiele uroczystości, czasem proszono nas również o pokaz naszych umiejętności. Wszyscy wiedzą, że jesteśmy "najlepszymi tancerzami". Wzięliśmy udział m.in. w Dniu Pluszowego Misia, warsztatach w świetlicy szkolnej, Olimpiadzie Integracyjnej, przedstawieniu pt. Calineczka, Dniu Talentów.

Przez cały rok wychodziliśmy na spacery i podziwialiśmy dary każdej z pór roku. Obserwowaliśmy zmieniającą się przyrodę oraz wykorzystywaliśmy okazje do zaspokojenia potrzeby ruchu.

Jesteśmy mieszkańcami gminy Kamień Pomorski dlatego z ciekawością poznawaliśmy ważne miejsca, zabytki i legendy związane z naszym miastem. Uczestniczyliśmy także w ważnych wydarzeniach.

Wycieczka do Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej odbyła się 6 marca 2014r. i wzbudziła w nas wiele emocji poprzez ogrom atrakcji czekających na terenie ośrodka. Zwiedziliśmy trzy niesamowite sale: ekosystemów, zjawisk atmosferycznych, laboratoryjną, a następnie wybraliśmy się na spacer po lesie.

Chętnie odwiedzamy bibliotekę. Tam Pani bibliotekarka wprowadza nas w tajemniczy świat książek. Każde spotkanie to niesamowita przygoda.

Styczeń to czas karnawału i hucznych zabaw. Z kolegami ze starszych klas mogliśmy wyszaleć się w świetlicy szkolnej. Każdy był przebrany więc ciężko było nas poznać, ale nasze panie jakimś cudem nie miały z tym problemu.

Co roku dzieci we wszystkich przedszkolach przygotowują niespodzianki dla swoich babć i dziadków. Wzięliśmy się do ciężkiej pracy. Było warto, ponieważ na twarzach naszych gości było widać radość i wzruszenie. Były wiersze, tańce, inscenizacje, śpiew oraz słodki poczęstunek.

Zanim odwiedził nas św. Mikołaj i przyniósł dla nas upominki, wspólnie z rodzicami wzięliśmy udział w Rodzinnym Turnieju Mikołajkowym. Przygotowując się do Wigilii, wraz z siostrą Judytą poznawaliśmy zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Po wszystkim zasiedliśmy do wspólnego, pięknie nakrytego stołu.

Koniec listopada to czas Andrzejek. Wspólnymi siłami zorganizowaliśmy zabawę z wróżbami, tańcami, balonami i kolorowymi światłami. Takiej imprezy nie mogła przegapić nawet Pani Dyrektor.

Od dnia 15 października 2013 r. nasz każdy dzień w zerówce został urozmaicony o zajęcia dodatkowe, na które uczęszczamy z wielką radością i zainteresowaniem. Na zajęciach z języka angielskiego poprzez zabawę poznajemy słowa w obcym dla nas języku. Na zajęciach ruchowych z elementami gimnastyki korekcyjnej Pani Gosia ćwiczy z nami i zwraca uwagę na właściwą postawę ciała. Pan Tomek zapoznaje nas z tajnikami tańców latynoamerykańskich i standardowych. Z naszymi Paniami usprawniamy nasze ręce, wykonując ciekawe prace poprzez zastosowanie różnorodnych technik plastycznych.

Byliśmy również na wycieczce w lesie. Choć zanosiło się na deszcz, pogoda okazała się dla nas łaskawa. Zostaliśmy powitani przez pana leśniczego Tomasza Adamczyka, który zaprosił nas do swojego królestwa – lasu. Zobaczyliśmy: paśnik, lizawkę, poroże, lisią norę, ogromne mrowisko, oraz pogryzione przez jelenia drzewa. Rześkie, leśne powietrze, pobudziło nasz apetyt. Zajęliśmy miejsca wokół ogniska, zajadając ciepłe kiełbaski. Za szczere zainteresowanie otrzymaliśmy w nagrodę gazetkę o okolicznych lasach oraz zaproszenie do ponownych odwiedzin wiosną.

Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić z pomocą naszych pań, koktajl owocowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, zapoznaliśmy się z działaniem urządzenia do robienia koktajli – blenderem i zasadami bezpieczeństwa podczas robienia pożywnego koktajlu.

Z wielkim zainteresowaniem i ciekawością, przystąpiliśmy do krojenia owoców na drobne kawałeczki, plastikowymi nożykami, pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i koktajl był gotowy! Wszystkim bardzo smakował, niektórzy poprosili o dolewkę.

Wybraliśmy się z wizytą do Komendy Powiatowej PSP w Kamieniu Pomorskim. Zostaliśmy miło powitani przez drużynę strażaków, którzy chętnie opowiedzieli o swojej pracy oraz akcjach w których uczestniczyli. Dowiedzieliśmy się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również usuwają skutki wypadków samochodowych, połamane przez wichury drzewa oraz pomagają w czasie powodzi.

Po "teście" z wiedzy na temat bezpieczeństwa, zostaliśmy zaproszeni do oglądania wozów strażackich z całym wyposażeniem. Największą atrakcją było zjeżdżanie po rurze oraz fakt, iż każdy z nas mógł zasiąść za kierownicą prawdziwego wozu strażackiego. Niemniej ciekawe było przymierzanie odzieży strażackiej, hełmów, kapoków, oglądanie łodzi, cysterny, podnośnika oraz innych sprzętów.

Piękna pogoda zachęciła nas do wyjścia poza teren szkoły. Podczas spacerów obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie, poszukiwaliśmy również zwiastunów nadchodzącej jesieni. Spacer zakończył się zabawą na pobliskim placu zabaw.

{gallery}aktualnosci/archiwalne/gallery/oddzialy_zerowe/2013_2014/15{/gallery}

Już po pierwszych dniach w "zerówce", byliśmy pewni że spędzimy tutaj świetnie czas. Nie myliliśmy się! Szybko zapamiętaliśmy imiona swoich nowych kolegów i koleżanek, zaczęliśmy zabawy w naszej kolorowej sali oraz na patio, placu zabaw, stadionie miejskim. Panie zawsze dbają o to, aby nam się nie nudziło dlatego organizują nam codziennie ciekawe zajęcia, przy których szybko upływa nam czas. Po powrocie do domu zawsze mamy o czym opowiadać rodzicom.