Rozpoczął się nowy rok szkolny, a z nim nasze nowe wyprawy. Dnia 6.10.2018 r. uczniowie klas IV wraz ze Szkolnym Kołem "ŁAZIKI", mieli okazję, w ramach sobotnich lekcji przyrody, uczestniczyć w rajdzie pieszym wiodącym leśną ścieżką edukacyjną od Pogorzelicy do Mrzeżyna.

Uczestnicy przy pięknej pogodzie mieli do pokonania ponad 10 km trasę. Trasa ścieżki wiodła przez nadmorski las sosnowy Wybrzeża Trzebiatowskiego. Podczas przejścia uczestnicy wyprawy musieli odpowiedzieć na pytania przygotowane przez sędziów z koła PTTK "Baszta Kaszana" z Trzebiatowa. Musieli wykazać się znajomościami historycznymi tego regionu i znajomością fauny i flory terenów nadmorskich.

Po wykonaniu kilku zadań, udzieleniu odpowiedzi i przebyciu urokliwej trasy, uczniowie mogli zasmakować przysmaków z grilla i smacznej herbatki. Na zakończenie wszyscy uczestnicy ścieżki edukacyjnej otrzymali dyplomy i drobne upominki. Trzeba zaznaczyć, że grupa naszych uczestników zdobyła I MIEJSCE w swojej kategorii wiekowej, za największą ilość zdobytych punktów na trasie rajdu. Gratulujemy.

Dziękuję także rodzicom, którzy przyłączyli się wspólnie do leśnej wyprawy i zapraszam także innych uczniów z naszej szkoły na kolejne wyjazdy.

Opiekun koła - Lidia Radtke, Karina Laskowska