Mimo iż aura nie dała nam możliwości przeżywania prawdziwych ferii zimowych ze śniegiem i mrozem, to grupa szkolnych "Łazików" postanowiła aktywnie i na wesoło zakończyć ferie zimowe. W dniu 24 stycznia 2018 r. wyruszyliśmy na zdobywanie ciekawych miejsc Wolińskiego Parku Narodowego. Pierwszym punktem naszej wyprawy była miejscowość Wisełka ze swoimi atrakcjami turystycznymi. Szlakiem czerwonym i czarnym kierowaliśmy się w stronę morza na plażę. Tam po przejściu niedługiego odcinka drogi, mogliśmy podziwiać wysokie wydmy klifowe. Podczas zimowych sztormów morze odsłoniło piękne obrazy przekroju gleby a powalone drzewa dodawały uroku i tajemniczości tego miejsca. Następnie szlakiem czerwonym udaliśmy się na zdobywanie wzgórza, na którym umiejscowiona jest latarnia "Kikut". Obiekt ten został wybudowany w 1960 r., niestety nie jest dostępny do zwiedzania, ale jest w pełni zautomatyzowany, a wysyłane przez latarnię sygnały świetlne są widoczne na odległość 12 mil morskich (ponad 20 km). Następnie udaliśmy się do Lubina. Tam mogliśmy podziwiać przepiękne widoki Zalewu Szczecińskiego oraz neogotycki XII -sto wieczny kościółek. Przy wejściu do kościoła znajduje się chrzcielnica z czasów misji biskupa bamberskiego Św. Ottona oraz fragmenty dawnego przykościelnego cmentarza niemieckiego. Należy nadmienić, iż dojeżdżając do Lubina, po prawej stronie, wśród drzew znajdują się pozostałości niemieckiej cementowni, która działała aż do 1945 roku. Obejrzawszy kościół, niebieskim szlakiem poszliśmy w kierunku Wapnicy i Jeziora Turkusowego. Jezioro Turkusowe jest najpiękniejszym jeziorem WPN, a powstało na skutek zalania działającej niegdyś w tym miejscu kopalni wapiennej. Będąc na punkcie widokowym Zielonka podziwialiśmy malowniczą panoramę Zalewu Szczecińskiego wraz z rozlewiskiem Wstecznej Delty Świny. Obszary wyspiarskie rzeki Świny zaliczane są do "europejskich ostoi ptaków". Z Jeziora Turkusowego udaliśmy się piechotką do Wapnicy. A tam na nas na terenie Szkoły Podstawowej czekało ognisko z pysznymi kiełbaskami i gra terenowa Quest - Przyroda Wapnicy. Podzieliliśmy się na grupy, każda z grup otrzymała mapkę z zagadkami. Naszym zadaniem było odnaleźć odpowiedzi, które znajdowały się na terenie szkoły, odgadnąć hasło i zdobyć ukryty skarb. Zabawa była super i niełatwa, nawet uczniowie z VII klas mieli problem, ale udało się wszystkim. Po grze i zjedzenie ciepłych kiełbasek stoczyliśmy bitwę na śnieżki. Zmęczeni ale uradowani, pełni wrażeń, udaliśmy się busem w drogę powrotną do Kamienia Pomorskiego. Za nami kolejny ciekawy rajd, na którym przeszliśmy 10 kilometrów.

Mamy nadzieję, że ta relacja z rajdu oraz z poprzedniego roku szkolnego, zachęcą innych uczniów do wspólnych wyprawach. Zamiast siedzieć w domu i narzekać, że jest nudno, przyłączcie się do grupy "Łazików" i zwiedzajcie nasze okolice.